Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wnioski o dofinansowanie obowiązujące w 2023 roku

Informacja o naborze wniosków na dofinansowanie ze środków PFRON w Systemie SOW

 

Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2023 w Systemie SOW  -  https://sow.pfron.org.pl/  zostaną aktywowane nabory wniosków na dofinansowania ze środków PFRON.

Dzięki darmowemu Systemowi SOW aplikowanie o środki PFRON możliwe jest bez wychodzenia z domu i poza godzinami pracy urzędów (w praktyce 24 godziny na dobę), dając istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie.

  Aby skorzystać z tej formy składania wniosków wystarczy posiadać:

• dostęp do Internetu,

• aktywne konto w Systemie SOW,

• Profil Zaufany, który można potwierdzić w wielu instytucjach pożytku publicznego oraz on-line na stronach dziesięciu różnych banków.

 

Pełnomocnictwa w SOW w zwykłej formie pisemnej

PFRON wprowadził możliwość korzystania z pełnomocnictw w zwykłej formie pisemnej. Jest to dogodne rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które nie posiadają podpisu elektronicznego ani profilu zaufanego bądź mają trudności w korzystaniu z narzędzi elektronicznych. Osoby te mogą udzielić pisemnego pełnomocnictwa wybranej przez siebie osobie i od tej pory pełnomocnik może składać wnioski w systemie SOW w ich imieniu.

Instrukcja:

  • wydrukuj Pełnomocnictwo dostępne TUTAJ 
  • uzupełnij brakujące dane,
  • podpisz,
  • przekaż Pełnomocnikowi.

Od tego momentu Twój pełnomocnik jest upoważniony, aby w Twoim imieniu dokonywać wszystkich czynności związanych z wnioskiem o dofinansowanie złożonym w systemie SOW, np.:

  • podpisać, poprawić i uzupełnić wniosek o dofinansowanie w systemie SOW,
  • udzielić wyjaśnień i informacji potrzebnych w trakcie rozpatrywania wniosku o dofinansowanie,
  • zawrzeć i rozliczyć umowę o dofinansowanie,
  • podejmować wszelkie działania związane z realizacją zobowiązań wynikających z umowy dofinansowania zawartej na podstawie wniosku o dofinansowanie.

Ważne: Skan pełnomocnictwa należy dołączyć do wniosku składanego w systemie SOW, a w przypadku odwołania Pełnomocnictwa należy wypełnić odwołanie Pełnomocnictwa dostępne TUTAJ  i dołączyć do złożonego wniosku w systemie SOW w zakładce ”Załączniki”

Zainteresowani mogą również skorzystać z kreatora który usprawnia proces składania wniosku dostępnego https://sow.pfron.org.pl/wnioskodawca/kreator

Więcej szczegółowych informacji w zakresie SOW można także uzyskać kontaktując się z bezpłatną infolinią: 800 889 777 (czynną w dni robocze w godz. 9:00-17:00).

Źródło: https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/aktualnosci/pelnomocnictwa-w-systemie-sow/index.html

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.